ZTM Metropolia Śląska z wyświetlaczami informacji pasażerskiej firmy DYSTEN – video

Watch on video

Górny Śląsk oraz Zagłębie posiada dobrze rozwinięty system tramwajów i autobusów obsługiwanych przez ZTM – Zarząd Transportu Metropolitalnego. System zapewnia prosty i szybki sposób poruszania się po Katowicach i miejscowościach, które obecnie są częścią Metropolii Śląskiej.

Dysten zamontował 110 tablic informacji pasażerskiej, kolejnych 60 w czerwcu

Dysten do tej pory wyprodukował, dostarczył, zamontował i uruchomił 110 tablic informacyjnych dwustronnych wraz z kamerami monitoringu. W czerwcu firma rozpoczyna montaż kolejnych 60 wyświetlaczy LED informacji pasażerskiej.

Firma dostarczyła również 170 urządzeń mobilnych, zamontowanych w pojazdach wykonujących przewozy na liniach organizowanych przez MZK Tychy

Tablice korzystają z danych SDIP, wyświetlają dynamiczną informację pasażerską w czasie rzeczywistym. W dolnej części tablicy możliwe jest wyświetlanie bieżących komunikatów, elektronicznej informacji o utrudnieniach w ruchu, imprezach i wydarzeniach oraz informacji o parametrach środowiskowych (np. zanieczyszczeniu powietrza)

ZTM – Zarząd Transportu Metropolitalnego

Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM) – to największy obszarowo organizator transportu publicznego w Polsce. ZTM organizuje, zarządza i nadzoruje transport zbiorowy należący do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Powstały w 2017 roku ZTM, przejął zadania trzech dotychczasowych organizatorów: KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry.

Rozbudowywany aktualnie, przez firmę Dysten, System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej na terenie Metropolii zwiększy obszar oddziaływania wdrożonego informatycznego systemu usprawniającego proces zarządzania drogowym transportem publicznym poprzez wykorzystanie rozwiązań z zakresu ITS. Zadaniem przedsięwzięcia jest również zwiększenie konkurencyjności transportu zbiorowego na obszarze obsługiwanym przez operatorów, poprzez zahamowanie tendencji wzrostu liczby przejazdów indywidualnych przy jednoczesnym spadku liczby przejazdów komunikacją publiczną.

Czytaj więcej na temat jednego z największych przetargów na System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w Europie.