DYTEN - nagrody i wyróżnienia

Nagrody i wyróżnienia

Gazele Biznesu

Dysten należy do grona najdynamiczniej rozwijających się firm – ranking Gazele Biznesu

DYSTEN zajął 468 miejsce w kraju oraz 49 miejsce w województwie śląskim w najstarszym, najbardziej wiarygodnym i najpopularniejszym rankingu małych i średnich firm w Polsce – Gazele Biznesu. „Puls Biznesu” organizuje go nieprzerwanie od 2000 r., realizując misję wspierania przedsiębiorczości. Ranking bazuje na najbardziej obiektywnych kryteriach – wynikach finansowych. Obecność w rankingu oznacza, że firma należy do elity małych i średnich firm – nie tylko dynamicznie się rozwija, ale jest także transparentna.
Ranking Gazele Biznesu dostępny na Gazele Biznesu pb.pl

Nagroda Best Smart City Railway

Najlepszy europejski wykonawca wyświetlaczy dla kolei i Smart City w 2019 roku

Firma DYSTEN została wyróżniona przez brytyjskie czasopismo Corporate Vision Magazine tytułem Best Smart City & Railway Information Displays Manufacturer 2019 – Europe. Pasja, wytężona praca i bardzo intensywny rozwój firmy zostały zauważone i docenione przez jurorów. Na ten sukces złożyły się troska o drobiazgowe dopasowanie do potrzeb klientów (zgodnie z ISO 9001), rozwój innowacji, gwałtownie rosnąca liczba projektów oraz ich rozmach – np. jedno z największych wdrożeń dynamicznej informacji pasażerskiej w Europie na terenie aglomeracji górnośląsko-zagłębiowskiej (pół tysiąca przystanków).

Nagroda Smart City Poland

Smart City Poland Award za projekt “E-papierowa informacja pasażerska”

Smart City Poland Award to nagroda przyznawana za najlepsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania z zakresu Smart City wdrożone w 2019 roku. Laureatami nagrody mogą zostać Jednostki Samorządu Terytorialnego oraz firmy komercyjne. I nagrodę w konkursie otrzymała firma DYSTEN, w kategorii Transport za projekt „e-papierowa informacja pasażerska”. Komisja konkursowa oceniała pylon Dysten z informacją pasażerską w technologii e-papier, który stanowił element prototypowego przystanku autonomicznego prezentowanego podczas szczytu klimatycznego COP24 przy katowickim spodku.

Nagroda BestRailway

Najlepszy europejski wykonawca wyświetlaczy informacji pasażerskiej dla kolei

Magazyn branżowy International Transport News z Wielkiej Brytanii uznał Dysten za Najlepszego europejskiego producenta wyświetlaczy informacji pasażerskiej dla kolei. Jury przekonała bardzo wysoka jakość połączona z drobiazgowym dopasowaniem do potrzeb zamawiającego, co jest unikalnym połączeniem w branży kolejowej. Firma wykorzystuje wszystkie technologie wyświetlania, tworząc szyte na miarę systemy informacji pasażerskiej.  Otwarte protokoły powodują, że integracja urządzeń jest łatwa, szybka i nie występują ukryte koszty. Dysten potrafi wykonywać krótkie serie urządzeń w różnych wymiarach i kształtach, które są optymalne dla koncepcji architektonicznej obiektu. Duży zakres opcjonalnych rozwiązań jak moduły SOS, TTS (text to speech) i niewidoczny na pierwszy rzut oka monitoring zwiększają bezpieczeństwo i komfort podróżnych. Dysten ma certyfikację zgodnie z ISO 9001, akceptuje różne modele współpracy, obszerne zaplecze produkcyjne, duży zespół inżynierów i rozbudowany serwis. Eksperci przyznali firmie DYSTEN nagrodę w kategorii Rail & Road Transport Awards 2018.

Dwie światowe nagrody Global Light Rail Awards

Dysten zdobył dwie ważne międzynarodowe nagrody podczas finału światowego konkursu Global Light Rail Awards w Londynie. Źródłem obu sukcesów jest zaangażowanie firmy w najnowocześniejsze technologie o niskim zużyciu energii, zaimplementowane na potrzeby informacji pasażerskiej.

Analiza rozwiązań – jak to robią Brytyjczycy

Konkurs Global Light Rail Awards jest tak zorganizowany, aby uczestnicy nie wiedzieli, kto personalnie bada ich rozwiązanie. W każdym zespole oceniającym znajduje się do 5 osób. Każda z kategorii jest oceniana przez inny zespół ekspertów. Członkowie jury zawodowo zajmują się transportem publicznym – znajdziemy tam przedstawicieli operatorów i organizatorów transportu, globalne firmy konsultingowe, a także osoby odpowiedzialne za publiczne środki komunikacji w metropoliach.

Nagroda GLRA2018 Global

Best Customer Initiative 2018

Nagroda Best Customer Initiative 2018 została przyznana przez jury za e-papierowy rozkład jazdy. Technologia pierwotnie znana z czytników e-book, w implementacji Dystenu jest odporna na wandali i intuicyjnie łatwa w obsłudze. E-papierowy rozkład jazdy zarządza wyświetlanymi rozkładami jazdy i ostrzeżeniami centralnie – przez Internet, niezależnie dla każdego przystanku. Zużycie prądu jest tak małe, że zbędne są przyłącza energetyczne, więc informacja pasażerska może z dnia na dzień pojawić się… w dowolnej lokalizacji. Patronem nagrody Best Customer Initiative jest North Star – globalna firma konsultacyjna, która doradza wielkim operatorom transportu i miastom jak budować transport publiczny. Nagrodzony E-papierowy rozkład jazdy pozwala zaoszczędzić duże środki, które przez organizatorów transportu w typowych systemach informacji pasażerskiej regularnie są przeznaczane na rachunki za energię elektryczną.

Technical Innovation of the Year 2018

Nagroda Technical Innovation of the Year 2018 – Infrastructure – przyciąga setki firm i najlepsze pomysły z całego świata. Zdobywcą trofeum okazał się nowy e-papierowy rozkład jazdy, który dla wielkich sieci jest szansą na duże ograniczenie kosztów utrzymania, szczególnie poza centrami miast, bez utraty funkcjonalności. Dzięki dodatkowym opcjom operatorzy i organizatorzy transportu publicznego mogą zwiększyć bezpieczeństwo na przystankach, wysyłać do dowolnej lokalizacji dynamiczne ostrzeżenia i komunikaty. Patronem nagrody Technical Innovation of the Year jest UK Tram – organizacja, która zrzesza największych operatorów transportu publicznego na Wyspach Brytyjskich, więc wie, gdzie tkwią problemy transportu publiczny.

UK Transport Awards: Best VMS & Parking Displays Manufacturer

Najlepszy Europejski wykonawca znaków VMS oraz wyświetlaczy parkingowych

Dysten to najlepszy europejski wykonawca znaków zmiennej treści VMS oraz wyświetlaczy parkingowych w ocenie brytyjskiego SME News. Znaki VMS i systemowe wyświetlacze parkingowe LED pomagają zmniejszać ruch kołowy w miastach, w konsekwencji redukują ilość dwutlenku węgla i związków azotu emitowanych do atmosfery. SME-News ocenia wyniki w minionym roku, adaptację przedsiębiorstwa w czasie pandemii wirusa COVID-19, a także satysfakcję klientów. W przypadku firmy Dysten szczególne znaczenie ma wytwarzanie urządzeń wyłącznie na podstawie preferencji klientów i konkretnych projektów. Nie tylko technologia wyświetlania, rodzaj matrycy, żywotność ekranu, wielkość i kształt obudowy czy grafika na obudowie podlegają drobiazgowemu dopasowaniu. Dotyczy to także oczujnikowania oraz wielu dodatków takich jak kamery, panele SOS, redundantne zasilanie.

Nagroda Good Design

Dysten finalistą największego polskiego konkursu designu

Superoszczędne energetycznie urządzenie systemu informacji pasażerskiej w technologii E-papier, które zaprojektował i wykonał Dysten, znalazło się w ścisłym finale 25. jubileuszowego konkursu Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Kilkaset produktów, urządzeń i usług konkurowało o wejście do finału konkursu Dobry Wzór. Finał na warszawskiej starówce wyłoni zwycięzców, a wszystkich finalistów można będzie obejrzeć podczas uroczystej wystawy. Patronat nad konkursem, wystawą i jej katalogiem objęły: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej.