System Informacji Pasażerskiej PKP dla dworców Nasielsk, Mława, Ciechanów

Dworce Systemowe Nasielsk, Mława, Ciechanów

Wyświetlacze do systemu informacji pasażerskiej PKP

Dla nowo wybudowanych dworców w ramach projektu PKP S.A. “Innowacyjne dworce systemowe” zaprojektowaliśmy wyświetlacze informacji pasażerskiej PKP (dla kolei) specjalnie dostosowane do prezentacji rozkładu jazdy na mniejszych, ekologicznych dworcach.

Zastosowane wyświetlacze:

  • Dworzec Ciechanów – Wyświetlacz Zbiorczy Stacyjny odjazdy / przyjazdy WZS55
  • Dworzec Mława – Wyświetlacz Główny Stacyjny odjazdy / przyjazdy WGS7X2
  • Dworzec Nasielsk – Wyświetlacz Główny Stacyjny odjazdy / przyjazdy WGS7X2

Prace wykonane w ramach inwestycji:

  • Specjalny projekt urządzeń skonsultowany z grupą projektową PKP S.A dostosowany do ograniczonej przestrzeni dworca zaprojektowanej przez architekta
  • Wyświetlacze informacji pasażerskiej dla kolei o niestandardowym wymiarze
  • System informacji pasażerskiej dla kolei do zarządzania lokalnego wraz z serwerem
  • System automatycznych zapowiedzi głosowych 2 języki do zarządzania lokalnego wraz z serwerem
  • Stanowisko operatora systemu
  • Wzmacniacz oraz pulpit mikrofonowy z akcesoriami
  • Uruchomienie systemu

Nowoczesne dworce systemowe wybierają wyświetlacze informacji pasażerskiej dla kolei firmy DYSTEN

Wyzwanie

Pilotażowy projekt spółki PKP S.A. „Innowacyjne dworce systemowe” zakłada wyburzenie dotychczasowych dworców i postawienie w ich miejscu nowych, mniejszych, ekologicznych obiektów. Dostępne na rynku wyświetlacze informacji pasażerskiej posiadają sztywno określony wymiar, który nie wpasował się w wizję projektanta i ograniczoną przestrzeń dworca.

Rozwiązanie

Chcąc przystosować wyświetlacze informacji pasażerskiej do warunków i możliwości instalacyjnych obiektu, DYSTEN wykazał się dużą elastycznością. Skonsultowaliśmy z grupą projektową PKP S.A. wizję urządzeń i ich wymiar. Szyte na miarę elektroniczne tablice SDIP dla PKP, nie tylko wpasowały się w koncepcję projektanta i przeznaczoną na te urządzenia przestrzeń, ale także spełniły szczegółowe „Wytyczne ws. wyświetlaczy dynamicznej informacji pasażerskiej” Uchwała nr 574/2011  z dnia 5 sierpnia 2011 Zarządu PKP S.A.

W ramach inwestycji został wykonany kompletny system SDIP głosowej i wizualnej informacji pasażerskiej wraz z intuicyjnym oprogramowaniem DYSTEN TRAIN INFO zarządzającym systemem.

Rezultat

Elastyczność, to najlepsze słowo, które może opisać firmę DYSTEN. Dla naszego Klienta szukaliśmy rozwiązania nieszablonowego – tablicy, która wpasuje się w ograniczoną przestrzeń dworca, zaprojektowaną przez architekta. DYSTEN, producent wyświetlaczy informacji pasażerskiej PKP przygotował taki produkt, który spełnił wszystkie kryteria zarówno jakościowe jak i gabarytowe.

DYSTEN wyposażył 60% Innowacyjnych Dworców Systemowych w wyświetlacze informacji pasażerskiej dla kolei w 2015 roku.