Tablice Informacyjne Pojazdów Transportu Miejskiego na Śląsku

Tablice Informacyjne Pojazdów Transportu Publicznego w Aglomeracji Śląskiej

System Informacji Pasażerskiej Aglomeracji Śląskiej został wyposażony w urządzenia DYSTEN. Tablice informacyjne pojazdów, znacząco usprawniają orientację w kierunku jazdy danego tramwaju. Pasażerowie mogą dzięki tablicom sprawdzić również, gdzie w danej chwili znajduje się konkretny pojazd, jak wygląda przebieg trasy, numer linii, przystanek początkowy oraz docelowy. Rozwiązania te, pozytywnie wpływają na poziom bezpieczeństwa pasażerów komunikacji miejskiej.

Tablice informacyjne pojazdów zaprojektowane zostały w taki sposób, by odczytywanie z nich informacji było możliwe w każdych warunkach pogodowych, dzięki odpowiedniej jasności, sygnałom świetlnym oraz odpowiedniej fakturze.

Urządzenia stworzono w technologii LED i przeznaczone są do instalacji w pojazdach komunikacji miejskiej. Możliwa jest rozbudowa tablic w pionie oraz w poziomie, w dowolnych rozmiarach. Mogą one wyświetlać dowolny tekst w kilku wierszach, w zależności od modelu tablicy oraz informacje w postaci płynącego tekstu.

W skład systemu informacji pasażerskiej wchodzą

  • autokomputer
  • tablica informacyjna czołowa, obrazująca podstawowe oznaczenie linii, na której aktualnie kursuje pojazd oraz nazwę końcowego przystanku;
  • tablica informacyjna boczna;
  • tablica informacyjna tylna, wyświetlająca te same informacje, co tablica informacyjna czołowa;
  • tablica informacyjna wewnętrzna podsufitowa, skierowana do wewnątrz przedziału pasażerskiego, wyświetlające te same informacje, co tablica tylna i czołowa oraz godzinę i datę;
  • tablica wyświetlacza numeru pociągu – przeznaczona do umieszczenia na pulpicie motorniczego;
  • urządzenia systemu fonicznego zapowiadania przystanków – umieszczane wewnątrz oraz na zewnątrz tramwaju;
  • okablowanie wraz ze złączami i wtyczkami oraz urządzeniami sterującymi pracą używanych kasowników;
  • urządzenia do pozycjonowania wagonu za pomocą GPS.

Oprócz samych urządzeń, zapewniliśmy ich fachowy montaż u klienta, profesjonalne szkolenie oraz pełne wsparcie techniczno-serwisowe w okresie gwarancyjnym oraz późniejszym.

“Zakład Usługowo Remontowy z przyjemnością informuje, że firma DYSTEN Sp. z o.o. z Zabrza dostarczyła [ … ] do modernizowanego tramwaju 105Na system informacji pasażerskiej wraz z tablicami wykonanymi w technologii LED i sterownikiem.
W trakcie realizacji tego projektu, firma DYSTEN Sp. z o.o. dowiodła, że jest pewnym i niezawodnym partnerem, a oferowane urządzenia i rozwiązania spełniają wysokie standardy techniczne i jakościowe.

Wszystkie prace oraz dostawy wykonane zostały terminowo oraz z nienaganna starannością i zaangażowaniem.

Niniejszym pragniemy zarekomendować firmę DYSTEN Sp. z o.o. jako pewnego i kompetentnego partnera oraz potwierdzić najwyższą jakość oferowanych przez firmę urządzeń. Dostarczone urządzenia doskonale spełniają swoją rolę oraz cechują się wysoką niezawodnością.”

Damian Kulik
Dyrektor Zakładu Usługowo Remontowego
w Chorzowie