Elektroniczne tablice parkingowe dla miasta Gliwice

Watch on video

Elektroniczne tablice parkingowe dla miasta Gliwice

Tablice informacji parkingowej LED dla zatłoczonych miast

Gdzie zaparkować? Kierowcy wjeżdżający do centrum miasta Gliwic już wiedzą. Nie szukają miejsca do zaparkowania na własną rękę, ale spoglądają na elektroniczne tablice informacji parkingowej, która kieruje ich na wolne miejsce parkingowe. Tablice informacji parkingowej dla miasta Gliwice, firmy DYSTEN są elementem tzw. „systemu identyfikacji wolnych miejsc postojowych”.

Miejskie Tablice Informacji Parkingowej z wyświetlaczami LED zainstalowano na drogach prowadzących do wskazywanego przez nie parkingu. System obejmuje około 300 miejsc postojowych przy ulicach:

  • ul. Berbeckiego
  • ul. Wybrzeża Wojska Polskiego
  • ul. Wyszyńskiego
  • plac Piłsudskiego

Prace zostały wykonane w ramach inwestycji „System informacji o wolnych stanowiskach postojowych w strefie płatnego parkowania przy Urzędzie Miejskim w Gliwicach”. W ramach projektu dostarczyliśmy komplet miejskich tablic informacji parkingowej wykonanych w technologii LED, w skład których wchodzi kilka znaków informujących o dostępnej liczbie wolnych miejsc, dzięki którym kierowcy wcześniej mogą dokonać wyboru odpowiedniego parkingu.

Chcesz wiedzieć więcej na temat Tablic Informacji Parkingowej? Wejdź na stronę produktu: Tablice Informacji Parkingowej

Wyzwanie

Gliwice borykały się z problemem natężonego ruchu i zatorów w centrum miasta. Kierowcy błądzili wokół Urzędu Miasta w celu odnalezienia wolnych miejsc parkingowych, co powodowało korki oraz frustrację kierowców. Urząd Miasta zdecydował się na wprowadzenie miejskiego systemu parkingowego. Wyświetlacze parkingowe miały stanąć w miejscach dużego nasłonecznienia oraz nie zakłócać architektury miejskiej.

Rozwiązanie

Elektroniczne tablice parkingowe dla miasta Gliwice przyczyniły się do zmniejszenia natężenia ruchu poprzez ograniczenie liczby kierowców poszukujących miejsc do zaparkowania. Teraz kierowcy mogą poruszać się po centrum miasta szybko, sprawnie, wygodnie i … oszczędnie – zmniejszone zużycie paliwa.

Inżynierowie DYSTEN wybrali specjalnie wyselekcjonowane mocno świecące diody LED, które zapewniają doskonałą widoczność w mocno nasłonecznionych miejscach.

Tablice informacji parkingowej dla miasta Gliwice zostały wykonane wg designu i kolorystyki, która wpasowała się w architekturę miasta. Zobaczcie sami – funkcjonalnie i estetycznie:

Elektroniczne tablice parkingowe dla miasta Gliwice
Elektroniczne tablice parkingowe producenta DYSTEN

Rezultat

  • upłynnienie i zmniejszenie ruchu w centrum miasta
  • oszczędność czasu i pieniędzy kierowców
  • czytelna informacja dotycząca wolnych miejsc parkingowych, bez względu na miejsce instalacji i stopień nasłonecznienia, dzięki specjalnie dobranym diodom LED
  • wkomponowanie elektronicznych tablic informacji parkingowej w architekturę miejską