Zintegrowane centrum przesiadkowe w Pszczynie z elektroniczną informacją pasażerską

O projekcie budowy centrum przesiadkowego

Budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego w Pszczynie wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą„, to projekt, którego celem jest stworzenie warunków dla niskoemisyjnego transportu. Inwestycja przyczyni się do poprawy stanu środowiska naturalnego i ograniczy zanieczyszczenie powietrza z sektora transportowego. Uatrakcyjni transport publiczny w Pszczynie, a przede wszystkim znacznie podniesie komfort podróżowania mieszkańców oraz turystów. Informacja pasażerska przedstawiana w czasie rzeczywistym jest elementem pszczyńskiego projektu.

Dlaczego zintegrowane centrum przesiadkowe

Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego oraz turyści będą mogli przesiadać się w zintegrowanym centrum przesiadkowym pomiędzy różnymi środkami komunikacji – samochodami, rowerami, autobusami czy pociągami.  Węzeł przesiadkowy zlokalizowany jest tuż przy dworcu kolejowym przy ul. Sokoła. Taka lokalizacja pozwala na integrację różnych przewoźników i szybką przesiadkę z komunikacji lokalnej na regionalną.

Tablice informacji pasażerskiej a komfort podróżowania

Watch on video

W budynku centrum przesiadkowego znajduje się poczekalnia dla podróżnych, pomieszczenia do obsługi pasażerów, toalety i zaplecze techniczne. W obiekcie zainstalowaliśmy dużą wewnętrzną tablicę informacji pasażerskiej, która wyświetla zbiorczo najbliższe odjazdy pojazdów. Obok budynku powstały wiaty przystankowe, ze stanowiskami dla autobusów komunikacji lokalnej i dalekobieżnych, na których zamontowano elektroniczne tablice informacyjne. Na terenie zintegrowanego centrum przesiadkowego znajdują się także dwa punkty informacyjne infokiosk dla podróżnych, wyposażone w dotykowy ekran. Dynamiczna informacja pasażerska wyświetlana w czasie rzeczywistym zwiększa atrakcyjność transportu publicznego ponieważ pasażerowie posiadają wiedzę, kiedy dokładnie przyjedzie autobus.

Nadchodzi czas na wygodną, szybką i tanią komunikację publiczną

W 2018 roku wszystkimi liniami komunikacji publicznej na terenie powiatu pszczyńskiego zostało przewiezionych ponad 400 tysięcy pasażerów.  Jesteśmy bardzo ciekawi jak wynik wzrośnie w 2020 roku, bo że wzrośnie to wiemy. Zintegrowane centrum przesiadkowe, przemyślane połączenia, dynamiczna informacja pasażerska to wszystko sprawi, że transport publiczny stanie się atrakcyjniejszy. Zyska na tym nie tylko pasażer, ale i środowisko.

Firma DYSTEN SP. Z O.O. dostarczyła tablice informacji pasażerskiej w ramach inwestycji „Budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego w Pszczynie wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą”. W ramach inwestycji wyprodukowano 2 tablice zbiorcze – jedna wewnętrzna druga zewnętrzna, sześć elektronicznych tablic przystankowych oraz dostarczono dwa infokioski z wbudowanym ekranem dotykowym.

Dowiedz się więcej o wyświetlaczach systemu informacji pasażerskiej firmy DYSTEN.

Podobne artykuły

Centra Przesiadkowe w Zabrzu

DYSTEN dostarczył urządzenia dynamicznej informacji pasażerskiej do dwóch zabrzańskich centrów przesiadkowych – Goethego i Rokitnica.