Dysten finalistą największego polskiego konkursu designu

Superoszczędne energetycznie urządzenie systemu informacji pasażerskiej w technologii E-papier, które zaprojektował i wykonał Dysten, znalazło się w ścisłym finale 25. jubileuszowego konkursu Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. 

Kilkaset produktów, urządzeń i usług konkurowało o wejście do finału konkursu Dobry Wzór. Wśród finalistów znajdują się m.in. Mercedes-Benz klasa E All-Terrain, tramwaj Twist 2015 i pociąg Elf 2 bydgoskiej Pesy, zestaw trakcyjny Impuls II Newag, SUV SsangYong Rexton, ekspres do kawy Krups Evidence, kolekcje mebli Paged i wiele innych produktów – również drobne i wyrafinowane formy użytkowe jak klamki czy latarnie uliczne.

E-papierowy rozkład jazdy finalistą największego polskiego konkursu dizajnuFinał na warszawskiej starówce wyłoni zwycięzców, a wszystkich finalistów można będzie obejrzeć podczas uroczystej wystawy. Patronat nad konkursem, wystawą i jej katalogiem objęły: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w kategoriach: Dom, Praca, Sfera publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały, Transport i komunikacja, Moda i akcesoria.

finalista konkursu Dobry Wzór 2018

Wzornictwo przemysłowe jest nieodłączną częścią każdego produktu, którego używamy. Smartfon, samochód, łyżka, karafka, flakon perfum i ławka mogą być trwałe ale niewygodne lub tak siermiężne, że niechętnie ich będziemy używać. Jeśli krzesło jest ładne, funkcjonalne, a nadto trwałe – to znak, że zespoły odpowiedzialne za projekt i jego funkcjonalność oraz trwałość zgrabnie połączyły je w produkcie przemysłowym. Taki jest E-papierowy rozkład jazdy Dystenu. Zapraszamy na wystawę, niebawem więcej szczegółów.

Podobne artykuły

Centrum Przesiadkowe Sośnicowice

Z tablic dynamicznej informacji pasażerskiej wyprodukowanych przez firmę Dysten korzystają pasażerowie w Centrum Przesiadkowym Sośnicowice. Realizacja jest przykładem zastosowania urządzeń informacji pasażerskiej…